OTYŁOŚĆ jest jedną z chorób cywilizacyjnych XXI wieku.Cierpią na nią ludzie niezależnie od wieku i płci. Eksperci szacują, że w roku 2025 co czwarta osoba na świecie (2,7 mld ludzi) może cierpieć z powodu nadwagi lub otyłości.
Otyłość nie jest jedynie kwestią wyglądu zewnętrznego, to poważna choroba, która może prowadzić do wielu powikłań zdrowotnych, takich jak cukrzyca, choroby serca, nadciśnienie tętnicze, choroby układu oddechowego i wiele innych. Dlatego tak istotne jest podejmowanie działań mających na celu jej zwalczanie.
Jak możemy przyczynić się do walki z otyłością?
Wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych to klucz do zapobiegania otyłości. Spożywanie warzyw, owoców, pełnoziarnistych produktów zbożowych, źródeł białka o niskiej zawartości tłuszczu i unikanie nadmiaru tłuszczu i cukru jest niezwykle ważne. Warto skonsultować się ze specjalistą w celu ułożenia skutecznego jadłospisu oraz aby uzyskać fachową i kompleksową pomoc żywieniową.
Regularne ćwiczenia pomagają kontrolować wagę i poprawiają ogólną kondycję fizyczną. Minimum 150 minut umiarkowanej aktywności lub 75 minut intensywnej aktywności każdego tygodnia jest zalecaną normą.
Warto edukować się na temat zdrowego stylu życia, rozumieć konsekwencje otyłości i jej wpływ na zdrowie. Świadomość to pierwszy krok ku zmianom.
Wspierajmy osoby borykające się z problemem otyłości, pomagajmy im znaleźć motywację do wprowadzenia zmian w swoim życiu.
Osoby, które chciałyby skorzystać z porady specjalisty serdecznie zapraszam do gabinetu dietetycznego na konsultacje żywieniowe, podczas których przeprowadzimy szczegółowy wywiad żywieniowy, wykonamy badanie i analizę składu masy i ciała oraz porozmawiamy o indywidualnym jadłospisie biorąc pod uwagę preferencje żywieniowe oraz zapotrzebowanie kaloryczne.
Twój komentarz